Velmi jednoduchá past na komáry. Dopřejte si klidnou a nerušenou noc

Všichni víme, jaké to je, když si v letních horkých nocích otevřete okno. Těšíte se na klidný odpočinek, ale ouvej. Nekonečné bzučení komárů, kteří vůbec nechápou, že ráno musíte vstávat do práce a chcete se vyspat. Máme pro vás ale skvělé řešení, jak tuto situaci vyřešit – jednoduchou past na komáry a do 5 minut můžete klidně spát.

Velmi jednoduchá past na komáry. Dopřejte si klidnou a nerušenou noc

Jistě existují různé přípravky, jak ochránit domácnost před komáry, ať už chemické náplně, které dáváme do zásuvky, repelenty, sítě do oken nebo svíčky. Dnes jsme si pro vás ale připravili jednoduchou a účinnou past, která vás ochrání před komáry na celé dny i noci. Můžete ji využít i na terase nebo na zahradě. Sice bude trochu méně účinkovat, ale i tak pomůže.

Co budete na past potřebovat:

  • 1,5 l plastová láhev
  • 1 šálek teplé vody
  • 2 polévkové lžíce cukru krupice
  • 1 lžička sušeného droždí
  • kousek tmavé látky, novin nebo fólie

ZDROJ: SHUTTERSTOCK.COM

Jak past připravit:

  1. Odřízněte vrch plastové láhve asi v jedné třetině délky, nalijte teplou vodu (ne teplejší než 30 °C), přidejte cukr a dobře promíchejte. Poté nasypte kvasnice a znovu promíchejte.
  2. Odříznutý vrch láhve zasuňte dovnitř láhve, uzávěrem dolů. V případě, že tato konstrukce nedrží, klidně ji přilepte. Je nutné, aby vše těsnilo. Díky tomu se uvolní oxid uhličitý pouze přes hrdlo láhve a hmyz, který vás bude obtěžovat, si místo vás vybere láhev. Musíte pomocí hadříku, novin nebo fólie láhev zabalit a upevnit kolem okrajů.
  3. Past umístěte do tmavého rohu místnosti, aby nebyla v průvanu. Komáři ochotně létají za vůní kvašení. Jakmile vlétnou do pasti, nemůžou se už dostat ven z láhve kvůli úzkému hrdlu a lepkavému povrchu.
  4. Past je nutné vyměnit asi po 5-7 dnech. Také můžete tuto past použít na polapení vos, sršňů, ovocných mušek ale ani mouchy neodolají. Stačí pouze do teplé vody dát kousky ovoce, medu nebo džemu. Dbejte na to, aby se ovoce zcela nepotopilo. Jinak je výroba úplně stejná.