Návod jak opravit škrábance na dřevěném nábytku

Pokud náhodu nežijete v muzeu, tak dostává každý den váš nábytek pořádně zabrat. Škrábance nejsou tedy ničím neobvyklým. Mnoho lidi si však nemůže dovolit kupovat každý rok nový nábytek a ten poškrabaný vyhodit.

Nemusíte ale zoufat existuje několik geniálních způsobů jak se škrábanců zbavit.

Malé škrábance

Pro vyplnění malých škrábanců vám postačí bezbarvý lak na nehty. Naneste ho na postižené místo a nechte ho zaschnout. Po zaschnutí zarovnejte smirkovým papírem. Poté pro obnovení zašlého lesku naneste pomocí drátěnky vosk.

Opotřebované hrany

Pokud jsou na vašem nábytku pouze opotřebované hrany, stačí použít tužku na opravu laku. Použijte tužku k opravě v poškozených oblastech a poté celý povrch sjednoťte pomocí vosku.

Leštidlo

Místo toho, aby jste použili leštidlo na nábytek ze supermarketu si můžete doma vytvořit účinnější a levnější variantu. Stačí použít roztok přípravku na čištění.

Bíle skvrny

Bílých skvrn se dá zbavit snadněji, než se může na první pohled zdát. Stačí použít denaturovaný lihu. Je velice důležité odhadnout správné množství, při příliš velkém množství, by mohlo dojít k trvalému poškození nábytku.

Vážnější poškození

Při výskytu většího poškození, zabere jejich oprava více času, práce a někdy bohužel i peněz. Nejdříve je důležité použít brusný papír a vyrovnat povrch. Poté stačí použít vosk a vyplnit jím poškozenou oblast. Ujistěte, že jste vybrali správnou barvu. Tohle řešení ale nemusí vždy fungovat. A někdy už poškození odstranit nejde.

zdroj:diycozyhome.com