Davidův kalendář je tu! Podzimní počasí je jasné. Zde je přehled, na co se můžete podle tohoto pána těšit.

Podzimní počasí je pro spoustu lidí otrava, protože je spojeno s častými srážkami. Jenomže počasí si s námi již dlouhá léta hraje, a tak to nemusí být pravda. Navíc tomu depresivnímu podzimu, kdy jsou stromy holé a je tmavo a pošmourno, předchází pestrobarevné období. Plno padajících listí a květy všech barev. Pravda, rostou už jen některé druhy květin, jako jsou vřesy, chryzantémy nebo jiřiny, ale i ty mají co nabídnout. A nejen proto existují lidé, kterým se podzim líbí nejvíce ze všech období. A když už není přímo oblíbený, může být alespoň přijímaný s náležitou úctou.

Září 2021

Právě září je takovou tou živou sezónou podzimu, kdy sice už končí léto, ale obvykle je ještě teplo a lidé si tuto část roku ještě užívají. Mimo děti samozřejmě, které se po prázdninách musí vrátit zpátky do lavic. Jaké nás čeká letošní podzim počasí? Ačkoli je konec léta a začátek podzimu ve znamení ochlazení, v polovině září se všechno změní. Opět se můžeme těšit na teplé počasí – čekají nás teploty až kolem 30 °C! Nevyhneme se ale dešťovým přeháňkám provázejícím celé září.

Říjen 2021

To na začátku října přichází prudké ochlazení, které přijde náhle po teplém září. Může proto mnohé zaskočit. Další vlna ochlazení přichází znovu v polovině měsíce, ale mrazů se ještě bát nemusíte. Pokud tedy máte rostliny, které chcete ochránit před nočními mrazíky, můžete to nechat až na druhou polovinu října nebo dokonce začátek listopadu. I v tomto měsíci na nás čekají vydatné srážky.

Listopad 2021

V tomto měsíci se už teploty blíží k 0 °C. Nicméně přes den se mrazů obávat stále ještě nemusíme, průměrná denní teplota v tomto měsíci bude kolem 10 °C. V první polovině listopadu by se měl objevit svatý Martin na bílém koni, nicméně zřejmě to zase nestihne. První sníh můžeme očekávat až na konci měsíce, kdy nás čekají i první mrazy.