Dávejte si na obličej tuto masku a budete vypadat o “10 let mladší”

Banany a vlocky

Chtěli byste vypadat mladší? Zřejmě jde o hloupou otázku, vždyť kdo by nechtěl ?! Kvůli osvěžení a omlazení své tváře však vůbec nemusíte utrácet kopec peněz.

Věřte či ne, ale vše potřebné pro zpevnění pokožky a vyhlazení vrásek máte už doma.

Pro výrobu omlazující masky na obličej budete potřebovat následující suroviny:

  • 1/2 banánu
  • 3 polévkové lžíce ovesných vloček namočené přes noc v bílém jogurtu (ne celý jogurt, stačí tak polovina)
  • 1 polévkovou lžíci medu
  • 1 syrové vajíčko

S vidličkou namačkejte banán a dobře ho promíchejte s medem, vajíčkem, ovesnými vločkami a jogurtem. Předtím, než začnete masku aplikovat, je třeba si obličej důkladně umýt.

Následně naneste masku na obličej alespoň na 15 až 20 minut, aby dobře zaschla. Po uběhnutí této doby si obličej umyjte nejprve teplou a pak studenou vodou.

Banány jsou bohaté na nutriční látky a vitamíny, které dodají i vaší pokožce. Kromě toho bylo prokázáno, že banány jsou výborní bojovníci s vráskami.

Kyselina mléčná v jogurtu v kombinaci s ovesnými vločkami dodají pokožce dobrý peeling (odstraňování odumřelých buněk).

Med jí zase zajistí potřebnou hydrataci.

Závěr

Tato maska je určena pro každého, bez ohledu na věk či pohlaví. Je vhodná pro všechny typy pleti a může se používat každý den. Mějte také na paměti jednu věc a to, že nástup jejího účinku bude pomalejší než u komerčních krémů, ale výsledek bude pro vaši pleť o to lepší.

Komerční krémy totiž obsahují mnoho chemických látek, které působí pouze dočasně a z dlouhodobého hlediska pleti více škodí než pomáhají.

Náš recept je čistě přírodní.