13 druhů zeleniny, které můžete vypěstovat doma znovu a znovu

Nemáte zahrádku ale stejně by jste si chtěli doma vypěstovat zeleninu? Nemusíte zoufat, dneska si společně ukážeme jak vypěstovat zeleninu doma i přesto, že zahradu nemáte.

Představíme si celkem 13 druhů zeleniny, které můžete pěstovat znovu a znovu. Péče o většinu z nich je super snadná. Nechte se inspirovat a vypěstujete si doma vlastní organickou zeleninu bez chemikálii.

1) Bazalka

1

Bazalku vypěstujete snadno a jednoduše. Stačí umístit stonky s listovými uzly do sklenice a poté je dát na slunné místo. Počkejte až budou optimálně velké a dejte je do květináče.

2) Římský salát

2

Doma se dá vypěstovat i římský salát. Římský salát dejte do sklenice s vodou a nechte ho tam několik dní. Až začne růst stejně jako na obrázku, přeneste ho do květináče.

3) Mrkev

3

Listy mrkve jsou ve skutečnosti jedlé a vypěstovat je můžete tak, že vrcholky mrkve zasadíte do vody a dáte je na okenní parapet.

4) Zelená Cibule

4

Jedná se o nejjednodušší zeleninu k vypěstování doma. Stačí umístit cibulku i s kořeny do sklenice s vodou.

5) Česnek

5

Můžete vypěstovat klíčky za pomocí jednoho stroužku česneku. Opět umístíme do vody a čekáme až vyroste. Můžeme stroužek umístit i rovnou do půdy.

6) Celer

6

Stačí odříznou základ celeru a a umístit ho do mísy s teplou vodou, tu pak nechat na slunci. Po 5 až 7 dnech můžeme přesadit do půdy.

7) Koriandr

7

Opět stejný postup. Umístěte stonky do sklenice s vodou a když jsou kořeny dostatečně velké, můžeme přesadit do půdy. Celý proces bude trvat několik měsíců.

8) Brukev

8

Koncovou část Brukve umístíme do vody, ta pak začne do několika dnů klíčit. A po zhruba 2 týdnech můžeme přesadit do květináče.

9) Voňatka

9

Stačí umístit její stonky do vody a  když kořeny začnou klíčit tak je můžete do 2-3 týdnu přesadit. Opět je umístíme na slunné místo.

10) Celer

10

Namočíme zázvor přes noc do vody a poté přesadíme do květináče a umístíme na teplé a slunečné místo.

11) Sladké brambory

11

Vypěstujeme je tak, že je necháme vyklíčit ve sklenicí s vodu na slunečném a teplém místě. Pák výhonky dobře zasadíme do půdy.

12) Cibule

12

Odřízneme dno cibule a poté ho necháme několik dní namočené ve vodě, následně už jen zasadíme do půdy.

13) Pórek

13

Uřízneme asi 2 palce kořenů a umístíme je do sklenicí s vodou. Sdílejte tyhle báječné nápady i s Vašimi přáteli! Určitě je také ocení!